• Tel: +421 37 641 4111
  • info@uniag.sk

VOĽNÝ ČAS

Študentský život nie je iba o učení a knihách. Univerzita ponúka študentom široké možnosti ako aktívne využívať svoj voľný čas, relaxovať, venovať sa kultúre, športu a koníčkom. Zaži tradičné aj netradičné eventy, zapoj sa do práce v krúžkoch a študentských spolkoch!

Dlhoročnú tradíciu u nás majú jarné a jesenné študentské dni, imatrikulačný ples študentov, karnevalový sprievod mestom, hudobný festival SPUKFest, festival klobás či hokejový zápas medzi tímami oboch nitrianskych univerzít.

Na univerzite pôsobí folklórny súbor Zobor, poľovnícky krúžok Buteo,  sokoliari sv. Svorada, kynologický krúžok, študentský spolok Vitruvian, študentský spolok Pasteur, Miestny spolok Slovenského Červeného kríža a ďalšie zoskupenia.

Novovzniknuté coworkingové centrum SPU SuPerUni CoWORK ponúka študentom moderný priestor vybavený technikou, kde môžu pracovať na svojich projektoch, zapojiť sa do zaujímavých workshopov a stretnutí.

Rôzne aktivity v oblasti medzinárodných kontaktov pripravujú lokálne pobočky organizácie AIESEC či dobrovoľníci z ESN – Erasmus Student Network.

Ak sa zaujímaš o poľovníctvo, určite ťa poteší možnosť absolvovať poľovnícke skúšky.

V univerzitnej  Autoškole Akadémia môžeš získať vodičské oprávnenie na všetky typy motorových vozidiel.